Części do Alfa Romeo – nowe czy używane?

Osoby posiadające samochody marki Alfa Romeo, które nie są już nowe warto, aby szukali używanych zamienników w autoszrotach. Jest to również idealna opcja dla osób posiadających mniejsze środki finansowe na naprawę auta.

Jakie używane części do Alfy Romeo znajdziemy na autoszrotach?

Najczęściej kupowanymi zamiennikami jakie sprzedaje auto szrot do samochodu Alfa Romeo są: wahacz, sprzęgło oraz klocki czy tarcze – są to części, które bez obaw możemy zastosować w naszym samochodzie. Oprócz tych części warto jest też zwrócić uwagę na kierownicę, halogeny, kierunkowskazy, kolektor wydechowy, miskę oleju czy kompresor. Dobrą opcją jest również zakup np. maski, drzwiczek do schowka czy innych części blacharskich potrzebnych do wymiany w samochodzie, których oferta na szrotach samochodowych jest bardzo bogata. Używane auto części dobrze jest, aby były zamawiane przez mechanika i zamontowane w profesjonalny sposób. Pamiętajmy, że oddając samochód do dobrego warsztatu zawsze otrzymamy gwarancję na wykonaną naprawę.

Jakie części do Alfy Romeo powinny być nowe?

Tak naprawdę jeżeli mamy fundusze to każda część jaką kupujemy do samochodu dobrze jest, by była nowa – przyczyni się to do dłuższej żywotności i rzadszej wymiany. Warto pamiętać również o tym, że niektóre części jak np. katalizator możemy spróbować zregenerować. Do części, które powinny być nowe możemy zaliczyć przede wszystkim filtry, wycieraczki, świece, amortyzatory, łożyska czy przewody lub węże. Czujniki, układy sterujące również warto jest zakupić nowe, tak samo jak paski, rolki oraz łańcuchy. Dobrze jest również wymieniać całe zestawy jak np. zestaw łożysk czy zaczepów. Jeśli chodzi nam o wygląd samochodu dobrze jest zainwestować w nowe opony, kołpaki, dywaniki czy pokrowce na fotele lub kierownicę. Takie dodatki sprawią, że wnętrze samochodu zrobi się bardziej estetyczne i zwiększy nam cenę w przypadku sprzedaży samochodu.

Jeżeli nie mamy pewności czy lepiej jest kupić część nową czy używaną warto jest zasięgnąć opinii dobrego fachowcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × four =