Czym charakteryzuje się dobra stacja kontroli pojazdów?

Dobry kierowca zna swoje auto i wie jak ważny jest regularny przegląd. Nie ma nic gorszego niż awaria na trasie, a koszt wzywania lawety i usunięcia usterki jest nieporównywalnie większy niż regularna kontrola i drobne naprawy.

Tylko doświadczony specjalista potrafi wykryć wadę lub jakieś uszkodzenie. Z samochodami jest tak, że kiedy zepsuje się jedna rzecz wkrótce w szeregu za nią podążają inne. Dajmy na to uszkodzony amortyzator powoduje nierówny rozkład sił na podwozie a co za tym idzie wypaczenie a później uszkodzenie układu kierowniczego i samochód zaczyna zbaczać…

Wystarczyło tylko wyregulować w nadkolu amortyzator, dokręcić śrubę w skrajności go wymienić, a zaoszczędziło by to nam wiele nerwów i pieniędzy.

Stacja kontroli pojazdów regularnie odwiedzana zapewnia nam komfort jazdy. Na hamowni sprawdzisz charakterystykę silnika, przetestujesz klocki hamulcowe, specjalista poinformuje Cię jak eksploatować swój samochód.

W dobrej stacji możesz sprawdzić też inne pojazdy niż „osobówka”, wyposażenie pozwala na wydawanie różnych zaświadczeń o stanie pojazdu.

Wychodząca naprzeciw oczekiwań klienta powinna świadczyć zarówno badania okresowe jak i pierwsze badania samochodu(w tym pojazdów do przewozów materiałów niebezpiecznych, taksówek, pojazdów uprzywilejowanych, jak i pojazdów zarejestrowanych po raz pierwszy za granicą). W takiej stacji można wykonać dodatkowe badania dla samochodu zgłoszonego do kontroli po kolizji, po założeniu instalacji gazowej, badania dla taksówek bagażowych i osobowych.