Jaki samochód wybrać na taksówkę?

Pytanie jest tyleż oczywiste, co sprawiające wiele trudności. Większość firm przewozowych dysponuje taksówkami jednej marki (na przykład mercedesy), które łączą sprawdzone od lat technologie i wartości reprezentatywne. Jednak ostatnio w naszym kraju prężnie rozwija się działalność firm przewozowych, które zawierają w swej ofercie taxi bagażowe. Są to różnego rodzaju i wielkości samochody dostosowane do przewozu ciężkich bagaży. Działają w obrębie pojedynczych miast i miasteczek, na zasadzie opłaty taryfowej.

Taksówka bagażowa jest tańsza niż korzystanie z usług firm transportowych, ponadto bardziej dostępne i dostosowane rozmiarami do wielkości bagażu. Powyższy problem, jaki samochód wybrać w przypadku taxi bagażowego jest o wiele trudniejszy. Firmy często odwiedzają komis samochodowy w poszukiwaniu dużych i średnich samochodów transportowych, gdyż kupno nowego wiąże się z horrendalnym nakładem finansowym. Ponadto firmy posiadające taksówki bagażowe, w swej ofercie opierają się zazwyczaj na normalnych taksówkach, a przewóz bagażu jest niejako usługą dodatkową.

W tych okolicznościach komis samochodowy jest dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza, że można tam często znaleźć samochody w doskonałej kondycji technicznej. Dla firm posiadających większe możliwości inwestycyjne komis samochodowy nie prezentuje atrakcyjnych walorów. Nie ulega jednak wątpliwości, że taxi bagażowe zaczyna rewolucjonizować rynek usług transportowych, dlatego wybór odpowiedniego samochodu powinien być szczegółowo przemyślany.