Komunikacja w Krakowie

Szybki tramwaj- ze względu na funkcje, to połączenie tramwaju i metra,- szybki tramwaj podróżuje z pierwszeństwem przejazdu,- torowisko jest specjalnie przystosowane tzn. tramwaj jeździ tunelami, wiaduktami, nasypami,- tramwaj jeździ z prędkością ok. 27 km/h,- zatrzymuje się rzadziej niż inne środki komunikacji miejskiej,Autobusy pośpieszneW Krakowie istnieją trzy linie o przyspieszonym charakterze: 502, 503, 572.

Taxi

Podróż taksówką po Krakowie nie należy do tanich, ale za to jest wygodna. W zakorkowanym Krakowie, nie kiedy lepiej wybrać inną formę transportu, gdyż centrum miasta bywa zakorkowane. Płatność obowiązuje za przejechany kilometr. W weekend cena za kilometr jest większa niż w ciągu tygodnia.

Busy

Z Regionalnego Dworca Autobusowego odchodzą busy do okolicznych miasteczek i wsi i trochę dalej położonych miejscowości. W Internecie dostępnych jest wiele rozkładów jazd, należy uważać, żeby posługiwać się prawidłowym rozkładem jazdy, czyli najbardziej aktualnym. Po szczegółową informację, jeśli nie mamy pewności, zawsze można udać się na dworzec i dopytać się o konkret w kasie.

Rower

To zdrowa i najmniej kosztowna forma transportu. W Krakowie istnieje wiele ścieżek przystosowanych do jazdy rowerem. Można też skorzystać z roweru miejskiego – w różnych miejscach Krakowa usytuowane są wypożyczalnie. Korzystanie z tej formy transportu wymaga rejestracji w Internecie i doładowanie konta. wakacje w Krakowie z rodziną