Niebezpieczny samochód.

Samochód jak każde urządzenie zużywa się, a że jest to czasami narzędzie pracy i korzystamy z niego nieomal codziennie to szczególnie należy o niego dbać, tym bardziej że wypadki samochodowe to jedna z głównych przyczyn śmierci w Polsce.

Największe zagrożenie powodują nieprawidłowości w działaniu układu hamulcowego i kierowniczego. Większość wypadków jest powodowana przez pijanych kierowców, ale kolejny odsetek należy do niesprawnych technicznie aut. Jeżeli mamy wątpliwości co do sprawności naszego samochodu, to czeka na nas stacja kontroli pojazdów, za niewielką cenę sprawdzimy czy wszystko jest w jak najlepszym porządku czy też wymaga naprawy. Jazda niesprawnym samochodem stanowi zagrożenie nie tylko dla nas, ale też dla naszej rodziny i innych uczestników ruchu.

Bądźmy świadomymi uczestnikami ruchu drogowego, tak wiele nie winnych osób ginie codziennie na drogach, by temu zapobiec, musimy wykazać się jedynie wyobraźnią i zdrowym rozsądkiem.

Wielu kierowców korzysta z używanych aut, a czasem niestety nawet aut powypadkowych, niestety zwykła chęć przyoszczędzenia może nas kosztować życie i zdrowie. Jeżeli już koniecznie musimy kupić samochód używany z powodów finansowcy, to upewnijmy się chociaż że jest bezwypadkowy i nieuszkodzony, w stacji kontroli pojazdów można przeprowadzić niezbędne testy zawieszenia które bez cienia wątpliwości dowiodą, czy samochód jest powypadkowy, wszystkie stłuczki i zderzenia odbijają się na geometrii samochodu stanowiąc potencjalne zagrożenie, usterka której nie widać gołym okiem może spowodować poważne trudności w czasie sytuacji podbramkowej na drodze.