Recepta na bezpieczeństwo – wizyta na stacji kontroli pojazdów

Nie bądźmy naiwni i nie dajmy się nabrać, kiedy widzimy bardzo dobrze z pozoru wyglądający samochód w bardzo niskiej niepokojąco cenie. Kupno używanego samochodu zawsze wiąże się z jakimiś ryzykiem. Nie znaczy to, że każdy potencjalny sprzedawca chce nas oszukać i chciwie zarobić na cudzym nieszczęściu. Jednak pamiętając o bezpieczeństwie własnym i naszych bliskich, przed kupnem używanego samochodu warto dokonać jego przeglądu, który oferuje stacja kontroli pojazdów.

Taki przegląd kosztuje tylko kilkadziesiąt złotych, a dzięki temu oferuje nam pewność i bezpieczeństwo. Stacja kontroli pojazdów dokonuje pełnego przeglądu stanu technicznego samochodu, który chcemy kupić. Profesjonalni i wykwalifikowani mechanicy sprawdzają wszelkie parametry pojazdu, jego przebieg kilometrów, silnik, zużycie pewnych części istotnie wpływających na bezpieczną jazdę (paski klinowe, klocki hamulcowe, pasek rozrządu). Stacja kontroli pojazdów ponadto dysponuje nowoczesnymi elektronicznymi urządzeniami, które zapewniają pełną pewność wykonywanych operacji.

Mechanicy na stacji dokonują także kontroli stanu mechanicznego pojazdu, to znaczy sprawdzają czy nie uległ on wypadkowi, nie był malowany, czy karoseria jest gładka i równomierna. Być może nie ma to wpływu na bezpieczeństwo jazdy, ale samochody powypadkowe mogą mieć jeszcze jakieś ukryte wady. Znalezienie zewnętrznych śladów wypadku pozwala szybciej znaleźć inne usterki. Pamiętajmy o naszym bezpieczeństwie, bo ono jest najważniejsze. Stacja kontroli pojazdów jest miejsce, które obowiązkowo musimy odwiedzić przed kupnem używanego samochodu.