Recepta na sprawne auto

Dla kierowców najważniejsze powinno być bezpieczeństwo na drogach podczas jazdy, zarówno dla nich jak i innych kierowców, którzy uczestniczą w ruchu drogowym. Aby dbać o to bezpieczeństwo należy nie tylko stosować się do zasad ruchu drogowego i być uważnym kierowcą, ale także powinno się dbać o stan techniczny i sprawność naszego samochodu.

Nie każdy jest profesjonalistą w tej dziedzinie, który potrafi rozpoznać każdą usterkę. Oczywiście nie jest to obowiązek kierowcy aby być mechanikiem własnego pojazdu. Powinien on znać podstawowe zasady działania auta u metody radzenia sobie z najbardziej powszechnymi usterkami (uzupełnienie płynów, zmiana opony). Miejscem, gdzie możemy sprawdzić stan naszego samochodu w pełni profesjonalnie jest stacja kontroli pojazdów, którą powinniśmy odwiedzać przynajmniej raz w roku w celu wykonania okresowych badań.

Tak jak w pracy konieczne jest dbania o stan naszego zdrowia i wykonywanie badań u lekarza, tak samo nasz samochód wymaga opieki mechaników. Okręgowa stacja kontroli pojazdów zatrudnia najlepszych pracowników i dysponuje sprzętem najwyższej jakości. Podczas badań okresowych mechanicy sprawdzają ogólną sprawność samochodu, stan świateł, hamulców, silnika, zużycie płynów, parametry elektroniczne, stan opon i inne dane konieczne do pełnej sprawności samochodu.

Stacja kontroli pojazdów jest miejscem poddawanym inspekcjom wojewódzkich kontrolerów, którzy dbają o jakość usług w zakładzie. Dzięki regularnemu przestrzeganiu badań okresowych na stacji kontroli pojazdów możemy czuć się bezpiecznie w naszym samochodzie.