Samochody powypadkowe.

Czasem zdarza się tak, że nasz wysłużony samochód powoli odmawia posłuszeństwa i staje się odrobinę zawodny. Większość kierowców właśnie wtedy decyduje się na zmianę automobilu na inny, ale nie wszyscy wiedzą czy to naprawdę konieczne.

Wśród powodów wypadków najwięcej znajdziemy pijanych kierowców, inne to złe warunki na drodze lub brak doświadczenia, ale nie doceniane jest jak często zły stan samochodu prowadzi do nieszczęścia. Wystarczy tylko skorzystać z usług jakie oferuje stacja kontroli pojazdów, a może się okazać, że łatwa i niedroga w naprawie usterka mogła spowodować naszą śmierć. Nasz kraj nie należy do najbogatszych, nie mamy ku temu żadnych złudzeń, jedne z najwyższych podatków na świecie nie poprawiają nastrojów, więc oszczędzamy gdzie się da. Niestety oszczędności na stanie pojazdu mogą nas w rzeczywistości drogo kosztować, niekiedy nawet życie i zdrowie. Wielu kierowców zaniedbuje wizyty w stacji kontroli pojazdów, niesłusznie zakładają że znają swój samochód do ostatniej śrubki.

Profesjonalnie prowadzone badania jakie może dla nas wykonać stacja kontroli pojazdów nie zastąpią znajomego mechanika. Geometria zawieszenia która jest decydująca jeśli chodzi o prowadzenie pojazdu i bezpieczeństwo na drodze może być stwierdzona jedynie przez stację kontroli pojazdów. Jest to też chyba jedyny stu procentowo pewny sposób, aby sprawdzić czy auto nie brało udziału w wypadku. Po nawet niewielkiej stłuczce pozostają ślady, które niestety dadzą o sobie znać prędzej czy później, bo samochody powypadkowe są remontowane w sposób który ma na celu jedynie zatuszowanie śladów incydentu, a nie doprowadzenie samochodu do stanu względnego bezpieczeństwa, bo czasami jest to wręcz niemożliwe.

Kiedy już zdecydujemy się na kupno samochodu powypadkowego trzeba rozważyć kilka jeżeli nie kilkanaście aspektów, tych którzy mają chętkę na tanie auto rozczaruję , większość argumentów jest przeciw kupnie rozbitego auta, ale jeśli już naprawdę nie mamy wyjścia trzeba się nastawić na kupno od poważniejszych inwestorów, tych którzy sprowadzają po kilkaset aut rocznie, dzięki czemu mamy okazję obejrzeć samochód jeszcze przed naprawą i stwierdzić jak bardzo uległ zniszczeniu, dobrze po naprawie pojazdu skierować na kierunek stacja kontroli pojazdów. Za niewielką cenę możemy ustalić jak dobrze auto było wyremontowane, a lepiej poświęcić ten zapas gotówki niż później pluć sobie w brodę, że pochopnie kupiliśmy samochód. Trzeba wiedzieć, że nie można nigdy zaufać samochodowi raz rozbitemu, nawet genialny mechanik nie wykryje i nie naprawi wszystkich wad auta.