Wycieczka autokarowa dla grup zorganizowanych.

Wyjazd gdziekolwiek grupą większą niż kilka osób zazwyczaj wymaga wynajęcia odpowiedniego samochodu. Dobrze jest jednak wiedzieć, że zależnie od liczebności grupy oraz potrzeb bagażowych w grę wchodzi albo bus, albo klasyczny autokar. Większość sporych grup, które wyjeżdżają na dłużej czy dalej wybiera tę druga opcję – sprawdźmy, dlaczego oraz jak się do niej przygotować.

Przede wszystkim wycieczka autokarowa zapewnia więcej komfortu dla większej liczby osób aniżeli podróż mniejszym i często mniej komfortowym busem, w którym niejednokrotnie jest mało miejsca dla dorosłych ludzi. Co więcej, w przypadku wycieczek szkolnych wynajęcie autokaru może być korzystne cenowo, a co istotne, w wielu sytuacjach autokar jest dodatkowo sprawdzany pod kątem sprawności.

Podczas zagranicznych wakacji

Warto wiedzieć, że w wielu miejscowościach zagranicznych, które znane są ze względu na swoje turystyczne podstawy, wycieczki autokarowe dla grup zorganizowanych przygotowane są przez lokalne biura podróży. Warto również zainteresować się tym tematem zanim wybierzemy się na wyjazd, bo również polskie, większe biura podróży organizują na miejscu specjalne kursy dla grup zorganizowanych. Do takiej grupy, jeśli jedziemy w pojedynkę czy kilka osób, możemy po prostu się dodatkowo zapisać, a to pozwoli nam zwiedzić dane miasto pod kątem typowo turystycznym. Tego rodzaju wycieczki organizowane są w różnym kontekście, tak typowo jako zwiedzanie zabytków, jak również w przypadku, gdy inspirowane są konkretnymi zdarzeniami (np. jednodniowe i całonocne wycieczki po strasznych miejscach) czy zainteresowaniami (np. dla osób zafascynowanych ornitologią). Jeśli jednak chcemy wybrać się na wycieczkę, którą poprowadzi polski przewodnik – lepiej jest zapisać się na nią jeszcze w Polsce, we własnym biurze podróży. W innym przypadku bardzo często czeka nas zwiedzanie, w najlepszej sytuacji, po angielsku.

Indywidualnie – to możliwe?

Czasami jednak jesteśmy gdzieś większą grupą i chcemy w ten sposób zwiedzić okolice czy wyjechać w podróż po Europie, ale nie chcemy poruszać się środkami publicznego transportu. W takiej sytuacji pozostaje nam jedynie zainwestowanie w wynajem autokaru. Taka wycieczka autokarowa może trwać zarówno jeden dzień, jak i kilka dni, przy czym istotne jest, aby odpowiednio dobrać do naszych potrzeb liczbę kierowców. Jeśli planujemy dłuższą wycieczkę, to musimy wynająć autokar z dwoma kierowcami, którzy najlepiej znają okolicę oraz np. miejsca do parkowania. Trzeba im jednak zapewnić nocleg oraz wyżywienie.

W razie takich bądź innych podróży, zachęcam do zapoznania się z ofertą firmy:

prywatny przewóz osób