Wygoda i oszczędność – wynajmij autokar

Swoboda i wygoda to główne zalety jazdy wynajętym autobusem. Na drogach od dawna coraz mniej jest autobusów kursowych, a coraz więcej wynajętych.

Na wycieczkę, na imprezę…

Po co wypożyczać autokar? Odpowiedź jest zarówno prosta, jak i ogólna. To dobry sposób transportu z okazji wszelkich okazji, gdzie wybiera się większa grupa osób. Coraz popularniejsze staje się wynajmowanie autokarów na imprezy rodzinne – śluby, wesela, komunie; na wyjazdy zorganizowane urządzane przez osoby prywatne lub instytucje, nie posiadające własnego autokaru; wyjazdy kibiców na mecze piłkarskie, widzów na przedstawienia teatralne, zwolenników lub przeciwników na manifestacje polityczne. Jest wreszcie powód najbardziej oczywisty: wyjazdy zorganizowanych grup na wycieczki i wczasy.

Zalety

Wynajęcie autokaru to bardzo dobry sposób na poradzenie sobie z tematem transportu zbiorowego, organizowanego w prywatnym zakresie, posiadający masę zalet. Daje przede wszystkim możliwość przejazdu dużej grupie osób na wybranej trasie, przy ustawianych pod jej potrzeby terminach samego wyjazdu. Nie nakłada to rozwiązanie na podróżujących konieczności bycia kierowcą. Łączny koszt takiego wyjazdu będzie niższy, niż podróż odrębna chętnych własnymi albo publicznymi środkami lokomocji. Jedyną wadą omawianego rozwiązania może być to, że są osoby, które źle fizycznie i psychicznie znoszą podróż autobusem.

Okres wynajmu

Czas, na jaki będziemy dokonywać wypożyczenia, warto przeanalizować przed dokonaniem tej czynności, zwłaszcza, że wiele osób nie bierze go pod uwagę. Cena wynajmu autokaru zawiera bowiem nie tylko kilometraż. Ustalana na dłuższy czas może być obniżona. Okres, na jaki się wynajmuje pojazd, wpływa również na liczbę jadących z nami kierowców. Dla nich potrzebne będą zapłata, diety oraz ewentualnie noclegi. To wszystko wpływa na łączny koszt wynajęcia autobusu. Precyzyjne ustalenie czasu pozwoli go zoptymalizować.

Warto wiedzieć lub sprawdzić

Zawsze, wszędzie, więc i w przypadku wynajmu autobusu, najważniejsze jest bezpieczeństwo. Sprawdźmy przed wyjazdem kilka rzeczy. Zacznijmy od dokumentów, dopuszczających autobus do jazdy, sprawdźmy jego realny stan techniczny, gaśnice, trójkąt, wszelkie odblaski, trzeźwość mających prowadzić pojazd kierowców. Wielu wynajmujących, szczególnie tych wysyłających dzieci w podróż, wzywa wcześniej policję, aby dokonała profesjonalnego sprawdzenia autokaru. To dobre rozwiązanie, do którego właściciele firm przewozowych są już przyzwyczajeni.

Krakowska firma ComfortClass jest dobrym przykładem firmy która dba o bezpieczeństwo i komfort swoich klientów. Warto zapoznać się z ich ofertą aby mieć odniesienie do konkurencyjnych ofert.